Rüyada el freni görmek, ticaret ile uğraşan, kendisine ait iş yeri olan kişilerin ekonomik olarak zorlandıkları için tedbir alacaklarına işaret eder. İşlerin yürümesinde aksamalara sebep olan veya işlere taş koyan, kazancın düşmesine neden olan kişilerin işten çıkarılarak sağlıklı iş düzeninin yeniden oluşturulacağına, böylece emeklerin boşa gitmeyeceğine tabir edilir. Ev içinde de aşırı harcamalar konusunda aile üyeleri ile oturup konuşma yapacak olan rüya sahibinin herkesin gelirine göre davranması gerektiği konusunda ikazlarda bulunur. Elde edilen malların ve paranın gelecekte daha değerli işler için kullanılmasını sağlamak amacıyla tedbirler alınacak anlamına gelmektedir. Zengin bir hayata sahip olmak için şimdi ele geçen parayı kısıtlı şekilde harcamanın akıllıca olacağına tabir edilir. Rüyada el freni rüya sahibinin nefsine hakim olduğuna ve ihtiyacı olmayan şeyler almadığına, tasarruf yaptığına işaret eder.

Rüyada damdan düşmek, gören kişinin muradına eremeyeceğine, planlarının beklenmedik şekilde bozulacağına, yolculuklarının iptal olacağına ve işinde bazı sorunlar ile karşılaşacağına işaret eder. Rüyada damdan düşmek aynı zamanda kişinin mevki ve itibar kaybı yaşamasına da tabir edilir. Damdan düştüğünü gören kişinin düşmanı çok olur ve ayağını kaydırmak için pek çok tuzak söz konusudur demektir. Uyarı mahiyetinde de olan bu rüya, kişiye dikkat etmesi gerektiği konusunda da uyarıda bulunur. Varlıklı bir kimse damdan düşer ise, çok ani şekilde tüm parasını yitirebilir, mallarından olabilir. Fakir kimseler için de daha da yoksul bir hayata işaret eden rüya genellikle hayırlara yorumlanmaz.

Rüyada dalgıç görmek, derin bir mevzuyu enine boyuna tartışmak, bilir kişiler ile bir araya gelerek kişinin kendisini düştüğü kötü durumdan kurtarmak için çözüm yolları arayıp bulmasına işaret eder. Rüyasında dalgıç gören kişilerin eğitim hayatlarında büyük engeller çıkar veya eğitime ara vermek zorunda kalınır demektir. Sevdiklerinden uzak kalmak zorunda olmaya ve üzüntüden gözyaşı dökmeye de işaret eden rüya, içinde bulunulan durumda önemli kararlar almak yerine bir müddet beklemeye ve zihni toparlayarak daha doğru şekilde düşünmeye de tabir edilir.

Rüyada çamura batmak, gören kişinin iş hayatında ve eğitim hayatında çok büyük beklentiler ile girdiği bir işten çok büyük bir sıkıntı ile çıkılacağına, gerçekleştirilmek istediği büyük hayallerinin yaşanan olaylar yüzünden suya düşeceğine ve hayatında çok endişeli hallere bürüneceğine işaret eder. Aynı zamanda, rüyayı gören kişinin, iş hayatında çok sorun yaratan olaylar ile karşılaşacağına, bu durumdan çok büyük rahatsızlık duyacağına ancak bu durumun üzerinde fazla durmaması gerektiğine tabir edilir. Rüyada çamura battığını görmek, hırslı bir kişi olan rüya sahibinin, iş hayatına dalarak ailesini unuttuğuna ve onları önemsemediğine, sağlığını bile bu uğurda bozduğuna, ibadet etmek yerinde açgözlülük yaparak daha çok para kazanmaya çalıştığına, bu yüzden Allah yolundan çıkıp başka yollara saparak dünyayı, kendisini seven herkese tercih ettiğine ve en sonunda ailesini de sağlığını da kaybedeceğine tabir edilmektedir.

Rüyada çamaşır sermek, rüya sahibinin eşi ile arasında çıkacak bazı fikir ayrılıkların işaretçisidir. Bu rüyayı gören kişi eşi ile veya eğer bekarsa sevgilisi ile bazı tartışmalar yaşar demektir. Rüyada çamaşır sermek ailevi problemlerin meydana geleceğine yorumlanır. Rüya sahibinin başına gelecek bir takım sıkıntılı olaylara, istemediği zor durumlarda kalmaya, sırlarının ifşa etmesine, söylenecek olan kötü sözlere ve boş konuşmalara da yorumlanmaktadır.

Rüyada cami minaresi görmek, insanları doğru yola yönlendiren ve kötülüklerden alıkoyan ahlaklı ve güçlü bir adamın sembolüdür. Bu rüya gören kişinin hareketleri ve güzel düşünceleri ile insanları çevresinde toplayacağının ve onları yanlış hareketlerden kurtaracağının göstergesidir. Minareyi yıkmak veya tahrip etmek birlik ve beraberliği bozmaya veya insanlar arasında ihtilaf meydana getirmeye işarettir. Minare bazı alimlere göre ise saygınlık ve takdir toplama anlamlarına gelmektedir. Rüyada cami minaresine çıkan kişi, büyük bir makama ulaşır ve herkes tarafından tanınarak şan ve şöhret kazanır demektir. Rüyada evin içinden minarenin çıktığını görmek, aile bireylerinden birinin çok büyük bir isme sahip olacağının ve tahmin edilemeyecek kadar yükseleceğinin göstergesidir.

Rüyada cam kırığı görmek, rüya sahibi için can sıkıcı fakat çözümsüz olmayan bir takım sıkıntılara işaret eder. Rüyayı gören kişinin belki başını ağartacak, moralini ve sinirlerini bozacak, vaktini çalacak fakat sorunsuz olarak yenmeyi başaracağı aksiliklerin meydana geleceğine tabir edilir. Rüya sahibinin uykularını kaçırmayı başaran fakat üstesinden geldiğinde de hiç de bu kadarına değmeyeceği ve bu denli ciddiye alınmasına gerek olmadığını fark edeceği ve rahatlayarak hafifleyeceği bir meselenin varlığına işaret eder.

Rüyada badem ağacı görmek, tutarsız bir kişinin varlığı ile tabir edilir. Bir gün güler yüzlü olup, hal hatır soran, canlı ve dinamik, ertesi gün somurtkan, moralsiz, ters konuşan, her şeye sinirlenip, tepki gösteren birinin varlığına işaret etmektedir. Bu rüya ne yapacağı ve nasıl tepki vereceği belli olmayan, nedensiz yere ağlayabilen, gülebilen ya da öfkelenip, ağlayabilen bir kimse üzerinden tabir edilmektedir.

Rüyada bacak kırılması görmek, gören kişinin kendisini her zamankinden daha güçsüz ve yalnız hissedeceği bir dönem geçireceğine, bu süreçte yakınındaki kişilerin bazı yalanlarına şahit olarak güvensizlik duygusuna kapılacağına bu sebeple de içine kapanacağına işaret eder. Tanıdığı bir kişiyle ya da akrabasıyla ortak iş kuranların, bu kimseler tarafından yalnız bırakılacaklarına, tüm iş yükünü sırtlamak zorunda kalacakları için hem fiziki, hem de ruhen yorgun olacaklarına tabir edilir. Aksaklıkları haber veren bir rüya olduğu için kişinin bu dönemde herhangi yeni bir atılım yapmasının, ticaretle uğraşanların paralarını başka bir işe yatırmalarının kazançtan çok zarar getireceğine işaret eder. Sorunların çözülmesini bekleyip, daha net bir görüş elde ettikten sonra planları hayata geçirmek gerektiğine vurgu yapar ve kişinin en çok kendisine güvenmesi gerektiğini hatırlatır.

Rüyada adet olduğunu görmek, gören kişinin zor durumda kalmasına, zahmet ve sıkıntı çekmesine tabir edilir. Rüya sahibinin dinde ve ahlakta zayıflayacağına, iyi ve güzel huylarını terk edeceğine, eksik, hatalı ve kusurlu işler yapacağı bu nedenle de gözden düşeceği ve geri planda kalacağı anlamlarına gelmektedir. Bu rüya helal olmayan yollara girmeye, zinaya ve fesada düşmeye işaret eder. Rüyada adet olmak, bir kadının ya da bir erkeğin rüyasında adet olduğunu görmesi o kimsenin hak yolundan ayrılarak, nefsine yenileceğine ve şeytana uyacağına işaret eder. Rüyayı gören kişinin Allah katında makbul olmayan yollara girmekten geri durmadan menfaat elde edeceğine işaret eder.