Rüyada adam dövmek, gören kişinin iş hayatında ya da aile hayatında söylememesi gereken bir şeyleri gereksiz ve ilgisiz kişilere söyleyeceğine, bu kişilerin de bu duydukları olayları başkalarına anlatmak suretiyle ortalığı karıştıracaklarına ve çok kötü, istenmeyen olayların yaşanmasına neden olacaklarına ve bu durumdan korunmak için daha dikkatli olunması gerektiğine işaret eder. Rüyada birini dövmek, rüya sahibinin çok iyi ve çok güzel olaylar ve işler ile karşılaşacağına, sıkıntılarından ve üzüntülerinden en kısa zamanda kurtulacağına, döven kişi tarafından kendisine yardım eli uzatılacağına işaret eder. Rüyada dövülen kişinin çok uzun zamandan beri dört gözle beklediği, neredeyse tüm hayatını baştan aşağı değiştirecek hayırlı ve sevinçli bir haberi döven kişiden alacağına tabir edilir.

Rüyada adak görmek, gören kişinin iyi niyetler ve iyi dilekler taşıdığına fakat karşısına her zaman kendisi gibi iyi kalpli kimselerin çıkmayacağına işaret eder. Kötü bir rüya değildir fakat rüya sahibinin her zaman şansının yaver gitmeyeceğine, bazen kaderin cilveleri ile karşılaşacağına ve hayal kırıklığı yaşayacağına tabir edilir. Rüyayı gören kişinin en büyük çıkmazının yanlış kişilere umut bağlamasıdır ve bu kişiler kendisini hep yarı yolda bırakacaklardır şeklinde yorumlanır. Rüyada adak adamak, rüya sahibinin çok istediği bir şey için Allah’a el açtığına ve ondan yardım dilendiğine işaret eder. Bu rüya olduğu gibi tabir edilir ve rüya sahibinin gerçekten de yoluna adak adadığı bir dileğinin olduğu şekline tabir edilir.

Rüyada zeytin toplamak, gören kişinin her türlü zenginliğine ve güzel bir hayat geçireceğine tabir edilir. Rüyasında zeytin toplayan kişinin mal varlığı artar ve borçları sona erer demektir. Maddi açıdan büyük zenginlik anlamına geldiği kadar, hayatın tüm nimetlerinden de sonuna kadar faydalanılmaya işaret eder. Rüyada zeytin toplamak, kişinin çabaların ve fedakarlıkların karşılığının alınacağına, toplum içinde hatırı sayılır, itibarlı ve saygın bir kimse olacağına işaret eder.

Rüyada zayıflamak, gören kişi için büyük meşakkat görmeye, dert, sıkıntı, zahmet ve zorluk çekmeye ve bu zorlu günleri atlatmak için de insan üstü bir çaba göstermeye işaret eder. Rüyada zayıfladığını gören kişi, gerçek hayatta da kayıplar yaşlar. Mecazi anlamda zayıflar ve güçsüz kalır. Büyük harcamalar yapmak zorunda kalıp, borçlanır ve parasızlıktan cebi delinir ve düştüğü hallere üzülüp hastalanıp yatağa düşer şeklinde tabir edilir.

Rüyada zemzem görmek, gören kişinin yaşadığı zorluklar karşısında çare ve çözüm bulma fırsatı ve şansı elde edeceğine işaret eder. Kişinin kısmetinin açılacağına, önüne çıkan tüm engelleri aşmayı başaracağına, güç, kudret ve iman sahip olacağına tabir edilir. Rüya sahibi için çok hayırlı ve güzel bir rüyadır ve kişinin her türlü kötülükten uzakta olacağına, çevresinde art niyetli ve kem gözlü kişilerin bulunmayacağına hem hayatının hem de kazancının garanti altında bulunacağına işaret eder.

Rüyada yunus balığı görmek kısmet olarak yorumlanır. Rüyasında yunus balığı gören kişi hayatta büyük kazanç kapıları ve iş fırsatları elde edecek bu sayede hiç yokluğa ve darlığa düşmeyecek demektir. Rüyasında yunus balığı gören kişinin gerek aşk hayatı, gerek iş hayatı her daim yolunda gidecek, mutlu ilişkiler yaşayacak, işlerinde de her daim başarı kazanacaktır şeklinde yorumlanır. Rüyada yunus balığı gören kişi hem hırslı hem de çok azimlidir, kişi bu azmi ve inancı sayesinde istediği her hedefe zaferle ulaşacaktır. Yunus balığı genel olarak çok iyidir, rüya sahibinin tüm endişe, kuruntu ve şüphelerinden kurtulacağı, hastaysa sağlığına kavuşacağı, işsizse iş kuracağı ya da bir işe gireceği şeklinde tabir edilir. Bazı rüya tabirlerine göre yunus balığı sadet içinde geçecek olan hayata işaret eder.

Rüyada yüzük atmak, gören kişinin çok yakında hayırlı olmayacak bir ilişkiye girmesine, evlenmekten vazgeçmeye veya uzun süren bir ilişkiyi noktalamaya işaret eder. Rüyada yüzük atıp sevdiği kişiden ayrıldığını gören kişi, gerçek hayatta da bir ayrılık yaşar demektir. Bu rüya bazen de bir yolculuğa çıkmaya ve gidilen o yere yerleşmeye tabir edilir. Rüyada yüzük atıp evlilikten dönen kişi, önemli bir işi terk eder ve girmeye niyetlendiği bir işten vazgeçer demektir. Rüyada altın yüzük atmak zarar etmeye ve sıkıntı yaşamaya; gümüş yüzük atmak ise, özellikle çalışma hayatında çeşitli başarılar elde etmeye işaret eder.

Rüyada yüzünde sivilce görmek, gören kişinin hızlı bir şekilde elde edeceği mala, paraya ve başarıya işaret eder. Sivilce genellikle zindelik ve sağlığa; maddi anlamda sıkıntılardan kurtulmaya ve isteklerin gerçekleşmesine tabir edilir. Vücutta çıkan şeyler genellikle hayra yorumlanmaktadır. Bu nedenle yüzünde veya vücudunda sivilce çıktığını gören kişi gerçek hayatında birçok hayra ulaşır demektir. Rüyada sivilcesini sıktığını gören kişi zengin olur. Böyle bir rüya sevinmeye, mutluluğa, kişinin alacağı güzel bir habere ve huzurlu bir yaşama işaret eder. Rüyada yüzünün sivilcelerle dolduğunu gören kişi, öz güvenini kaybederek kendisine karşı olumsuz yargılar geliştirir şeklinde tabir edilir.

Rüyada vurulmak, gören kişinin can sıkıcı olaylar yaşanmasına işaret eder. Rüya sahibi için hayal kırıklığı yaşaması şeklinde tabir edilir. Rüyasında vurulduğunu gören kişi kendisini yıpratacak bir döneme girecek ve bazı üzücü olaylarla sınanacak demektir. İşler bozulacak, borçlar çoğalacak, maddi zarar meydana gelecek ve rüya sahibi bu durumdan olumsuz şekilde etkilenerek büyük zarar görecektir. Rüyada vurulduğunu gören kişi, güvendiği kişiler tarafından da hüsrana uğratılacak ve onlardan beklemediği ve hak etmediği davranışlar görecektir. Rüyada vurulduğunu gören kişinin hayatı olumsuz yönde değişecektir ve işlerinde zorluk yaşayacaktır. Rüyada vurulduğunu gören kişinin hiçbir günahı ve suçu olmadığı halde bir işin kendi başına kalmasına ve faturasının kendine çıkarılmasına işaret eder.

Rüyada vücutta yara görmek, gören kişinin yaşayacağı büyük bir acıya ve hastalığa işaret eder. Yara iltihaplı ise uzun zaman sürecek sıkıntılı bir sorunla baş etmek zorunda kalınacağına, zengin kişiler için mal varlıklarını kaybedip, insanların acıyacağı bir duruma düşüleceğine işaret eder. Vücutta yara görmek hayra yorumlanmaz ve yaşlı kişiler için ecelin yaklaşması şeklinde de yorumlanır. Yaranın üzerinde kan varsa kişi gözyaşı döker ve acısı nedeni ile tüm hayatı kötü bir hale gelir demektir. Kabuk bağlayan bir yara görmek ise, çekilen çilelerin ve dertlerin yavaş yavaş sona ereceğine, huzurlu ve güzel günlerin çok uzakta olmadığına tabir edilir.